Co może być przyczyną przedłużającego się krwawienia u nastolatki?

Dzień dobry.
Mam 14 lat. Pierwszej miesiączki dostałam dwa lata temu, i zawsze były nieregularne, ale nigdy dłuższe niż 8 dni. Teraz mam miesiączkę od 3 tygodni, a to są dość obfite krwawienia. Dlaczego tak jest?

Dzień dobry!
Tak długa miesiączka może doprowadzić do niedokrwistości i znacznego osłabienia. Powinnaś poprosić mamę o zabranie Cię do ginekologa. Lekarz oceni czy wszystko jest w porządku i poda leki, które zakończą krwawienie.
Na pewno nie będzie Cię badał tak jak dorosłe kobiety, tylko zrobi badanie USG przez brzuszek. Nic nie boli.

Z poważaniem