Co może być przyczyną przeszywającego bólu w okolicach klatki piersiowej - mostka?

Witam! Mam 18 lat i od jakiegoś czasu w okolicy mostka pojawia się u mnie ból. Ból jest na tyle mocny, że gdy mnie „łapie”, nie mogę się ruszyć i ledwo oddycham, zmiana pozycji ciała podczas bólu jest niemożliwa. Czas to ok. od 1-2 min. Proszę o informację. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

przyczyn Pani dolegliwości może być bardzo dużo. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego, tzn. jak często pojawia się ból, co go wywołuje, co zmniejsza jego nasilenie. Ponadto konieczne jest badanie lekarskie. Wówczas będzie można zlecić odpowiednie badania dodatkowe lub już na tym etapie postawić rozpoznanie.

W takim przypadku należy brać pod uwagę schorzenia układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, kręgosłupa oraz nerwobóle.

Diagnostykę należy rozpocząć od podstawowych badań z krwi (morfologii, elektrolitów), EKG oraz RTG klatki piersiowej. W zależności od wyników badań będzie można postawić rozpoznanie lub konieczna będzie dalsza diagnostyka.

Pozdrawiam