Co może być przyczyną reakcji alergicznej na powiekach?

Witam, mam problem z powiekami. Zaczęło się od reakcji uczuleniowej na twarzy, prawdopodobnie od jakiegoś kosmetyku lub maści. Miałem podrażnioną i czerwoną skórę twarzy właśnie w obrębie oczu, policzków. Zrobiły mi się straszne zmarszczki na powiekach. Po użyciu maści od dermatologa wszystko minęło, jednak po jakimś czasie "opadły" mi górne powieki i są zaczerwienione (dolne również), jakby ciągle podrażnione. Co może być tego przyczyną? Dodam, że na co dzień biorę Euthyrox i Loratadynę.

Dzień dobry
Zmiany o których Pan pisze są prawdopodobnie reakcja alergiczną. Proszę skonsultować to u alergologa

pozdrawiam
IJ

Proszę udać się do okulisty na badanie.

Z opadająca powieką należy udac się do chirurga plastyka lub do lekarza medycyny estetycznej i tu pomocne sa zabiegi plexr i plasma iq