Co może być przyczyną rozregulowania okresu?

Mam od dłuższego czasu dziwny problem z miesiączkowaniem i nie wiem co może być tego przyczyną. Otóż ostatnimi miesiącami całkowicie rozregulował mi się cały cykl. Raz mam miesiączkę zbyt wcześnie np. o tydzień, kilka dni. Innym razem o kilka dni za późno.

Nie wiem co może być tego przyczyną. Nie stresuję się za bardzo. Nie mam ostatnio stanów zapalnych, ale zawsze przed miesiączką bolą mnie piersi a teraz nic mnie nie boli, często mam straszne skurcze podbrzusza, bardzo bolą mnie jajniki i to się dzieje w różnych dniach cyklu. Nie mam już partnera ale przy nim właśnie zaczęło się to wszystko dziać. Nie wiem czy to istotne ale mój dawny partner miał wiele partnerek, z którymi współżył wcześniej i nie wiem czy mnie czymś nie zaraził.
Proszę o szybką odpowiedź. Zawsze kochaliśmy się z prezerwatywą ale zdarzyło się że otarł o moją pochwę penisem.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn nieregularności cyklu jest wiele m.in zaburzenia hormonalne, zmiany organiczne, stany zapalne narządów rodnych.
Aby wskazać przyczynę w Pani przypadku konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualne badanie USG.

Proponuję skonsultować się z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl