Co może być przyczyną skoków samooceny?

Witam serdecznie. Chcialabym zapytać czy skoki samooceny są normalne? Są takie dni, gdy na prawdę czuję się super we własnej skórze, pewnie i jestem szczęśliwa. A później przychodzi taki czas ( trwa zazwyczaj ponad tydzień, często z 1,5 tyg przed okresem), że jestem bardzo nieśmiała, nie chce z nikim rozmawiać, źle się czuje sama ze sobą i czuję wewnętrzne napięcie, niepokój. Czy to normalne? Co może być przyczyną albo jedną z przyczyn? I jak można temu zaradzić?

Witam. Jest Pani młodą osobą i może jeszcze mieć Pani niestabilną samoocenę. Opisywane przez Panią objawy mogą sugerować jakieś problemy hormonalne, więc proszę najpierw zrobić sobie badania. Jeśli wszystko będzie dobrze, polecam wizytę u psychologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!