Co może być przyczyną tak wysokiego cholesterolu?

Dobry wieczór. Mam 23lata , nie mam nadwagi fast foody jem bardzo rzadko. Robiłam badania na cholesterol dwa tygodnie temu wynik cholesterol całkowity 293. Więc wybrałam się do lekarza wysłał mnie na kolejne badania po 2 tygodnikach cholesterol całkowity 304, HDL64 , LDL225 , TRÓJGLICERYDY 74. Nie wiem co może być przyczyną tak wysokiego cholesterolu. Czy ktoś może mi jakoś pomóc?

Dzień dobry. Wysoki poziom cholesterolu może być tez spowodowany stresem. Wspomniała Pani, że fast foody jada Pani bardzo rzadko, ale może dieta nie jest odpowiednio zbilansowana i to też może być przyczyną. Radziłabym zgłosić się do dietetyka w celu ustalenia takie diety. Pozdrawiam Julita Krawczyk