Co może być przyczyną takiego uczucia omdlenia?

Dzień dobry. Od około 3 miesięcy, podczas chodzenia( choć ostatnio zdarza się również w pozycji siedzącej, głównie w miejscach publicznych) mam poczucie, że za chwilę zemdleje. Zaczyna się od wrażenia, że obraz "przeskoczyl" , potem czuje uderzenie gorąca do głowy, silniejszy szum w uszach i uczucie, że za chwilę zemdleje. Do omdlenia nigdy nie doszło. Zawsze staram się usiąść, uspokoić. Wtedy objawy odrobinę ustępują. Szumienie w uszach i poczucie, że słyszę jakby za szybą, a także delikatne migotanie/mroczki przed oczami towarzyszą mi nieustannie. Sytuacja jest dla mnie dramatyczna, ponieważ w związku z tymi objawami przestałam właściwie wychodzić z domu. Przejście 100m jest dla mnie problemem. Wykonałam holter ekg- wyszła jedynie tachykardia i lekkie, niegroźne dodatkowe pobudzenia; badania z krwi- w porządku. Jedynie p/ciała h.pylori dodatnie - jestem w trakcie leczenia. W związku z helicobacter - usg j. Brzusznej - również bez zmian. I MR kręgosłupa Szyjnego- zniesienie fizjologicznej lordozy, bez ucisku na nerwy. Proszę o pomoc. Jaka może być przyczyna? Jakie badania jeszcze wykonać. Za 4 miesiące wracam do pracy po urlopie wychowawczym i ciężko mi to sobie wyobrazić. Pozdrawiam.

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne,.
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu,
przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
lub psychoterapię.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pan równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl