Co może być przyczyną uporczywej zgagi?

Od dwóch miesięcy mam zgage co może być tego przyczyną najgorzej jest wieczorem .biorę pantopazol i jest lekka poprawa proszę o pomoc

Renata GrzechociĹska

Objawy świadczą o chorobie refluksowej przełyku. Należy jeść małe porcje, starać się nie kłaść tuż po jedzeniu, spać na lewym boku. Oraz przyjmować codziennie rano na czczo lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (np pantoprazol). Sugeruję udać się do lekarza rodzinnego.