Co może być przyczyną wysokich D-dimerów ????
Dzień dobry. Mam 4 krotnie podwyższone poziom D dimerów, od 3 mcy biorę Clexane 60mg. D dimery nie spadają , angioTK płuc wykluczyło zatorowość płucną , USG żył w porządku. Tylko podwyższony kwas moczowy i RF też powyżej normy, . Co może być przyczyną wysokich Ddimerów ????

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Stężenie D-dimerów jest badaniem niespecyficznym i ich podwyższenie może występować w wielu stanach m.in. w: żylnej chorobie zakrzepowo- zatorowej, DIC, ostrym zespole wieńcowym, stanach zapalnych (np. zaostrzeniu RZS), zaawansowanych nowotworach, czy po urazach lub operacjach. Sugeruję pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego i w miarę możliwości skonsultować się z lekarzem reumatologiem.