Co może być przyczyną wysokiego poziomu testosteronu u kobiety?

Mam 21 lat i nie regularny okres , który jest czasem co 35 40 dni, a czasem co 3 miesiące. Poszłam z tym do ginekologa zrobił mi usg powiedział, że nie widzi żadnych guzów. Doktor przepisał mi duphaston i zalecił badania krwi. FSH, LH, prolaktyna wyszła w normie za to testosteron wyszedł za wysoki 59,7ng/dl gdzie max mogła być 48,10. Duphoston na mnie nie działał więc udałam sie z wynikami do lekarza, który powiedział że może mi przepisać leki wywołujące okres ale nie obniżą mi one testosteronu bo on nie wie co wywołuje tak duże jego stężenie. Co teraz mam zrobić? Gdzie udać się z wynikami badań? Czy rzeczywiście jedynym wyjściem jest zażywanie tabletek które nie rozwiązują problemu?

Nie da się pistawić diagnozy bez dokładnie zebranego wywiadu i badania lekarskiego. Proponuję spróbować umówić się na wizytę do specjalisty zajmującego się endokrynologią. Pozdrawiam.