Co może być przyczyną zaparć u czterotygodniowego dziecka?

Witam Co może być przyczyną zaparć u czterotygodniowego dziecka (karmione piersią)? Dodam, iż moja dieta jest mało zróżnicowana (codziennie jasne pieczywo z masłem, chude mięso), ze względu na kolkę. Gdy zaczęłam jeść produkty bogate w błonnik, problemy z brzuszkiem się nasiliły. Pediatra zaleciła co drugi dzień połówkę czopka. Jak długo można go stosować? Co można wprowadzić do mojej diety, aby nie zaszkodzić dziecku? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Zaparcie u niemowląt jest powszechnym problemem. Jego przyczyna może pozostawać nieznana. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza.

Pozdrawiam.