Kobieta , 32 lata Witam serdecznie mój ma syn 5 lat- stwierdzone zapalenie oskrzeli , lekarz przepisał antybiotyk KLACID, DIPHERGAN oraz FLEGAMINE ,wszystko było w porządku ,gorączka minęła. Po 6 dniach znowu od nowa 38,5. Poszliśmy do lekarza i zmienił na zastrzyki BIOFUROKSYN oraz PULNEO znów super gorączka minęła , ale po 7 zastrzykach pojawia się na nowo 38 już nie mam siły .Co może być przyczyną że gorączka powraca . Proszę o szybką odpowiedź
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Szanowna Pani
Radziłbym poprosić o skierowanie do szpitala i dokładne przebadany dziecka w szpitalu-rtg płuc badania z krwi ogólne i na infekcje. Myślę że może być to stan zapalny płuc lub inny -nie ma na co czekać. widzę że leczenie jest raczej doświadczalne lepiej do szpitala. szczerze radzę. pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania kontrolne dzieci – Aby ocenić stan zdrowia dziecka, jego rozwój fizyczny i psychiczny, ewentualne ograniczenia w wyborze zawodu, zdolność do podjęcia nauki i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, wykonywane są tzw. bilanse. Są to badania kontrolne, które przeprowadza Zapalenie oskrzeli – Zapalenie oskrzeli to choroba wirusowa lub bakteryjna (jest w 90 proc. wywoływana przez wirusy, w 10 proc. przez bakterie), często spotykana u dzieci.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: