Co może być przyczyną zmienionego śluzu o intensywnym zapachu?

Witam i proszę o szybką pomoc. Otóż moje dni płodne powinny zacząć się 21.01. ale już kilka dni wcześniej miałam śluz taki jak podczas dni płodnych. Gdy powinny się one zacząć tego śluzu nie było w ogóle. 23.01 współżyłam z chłopakiem (bez zabezpieczenia - stosunek przerywany) i na drugi dzień pojawił się śluz, ale inny niż zwykle i z dziwnym, intensywnym zapachem. Co może być tego przyczyną? Czy mogę być w ciąży? Dodam, że miesiączkuje regularnie, a mam cykl 31-dniowy.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną zmiany konsystencji i zapachu śluzu może być infekcja narządów płciowych. Do jej rozwoju mogło dojść podczas stosunku płciowego lub na przykład w wyniku spadku odporności - na przykład podczas stosowania antybiotykoterapii, infekcji, stresu. Może wówczas dojść do rozwoju infekcji grzybiczej.

Jeżeli chodzi o drugie Pani pytanie, to jest możliwość że doszło do zapłodnienia. Współżyła Pani bez zabezpieczenia w okresie potencjalnie płodnym, a płyn preejakulacyjny może zawierać plemniki.
Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam