Co może być przyczyną żółtawego przebarwienia i oddzielenia się fragmentu paznokcia u dłoni?

Co może być przyczyną żółtawego przebarwienia i oddzielenia się fragmentu paznokcia u dłoni? Badanie laboratoryjne nie wykazało obecności drożdżaków, ale czekam jeszcze na wyniki posiewu.

Witam. Tego typu objawy najczęściej pojawiają się w zakażeniach grzybiczych oraz w konsekwencji mechanicznych urazów płytki paznokciowej.