Co może być przyczyną zwiększonego potasu w organizmie?

Witam Mam takie pytanie Od jakiegoś czasu mam zwiększony potas w organizmie mimo ze omijam produktów które posiadają potas Boli mnie również brzuch z lewej strony zazwyczaj nad ranem Czuje osłabienie organizmu i dziwny zapach moczu:/ Dodam że robiłem badanie krwi moczu. Co może być przyczyną tych dolegliwosci? Pozdrawiam

Przyczyną opisywanych dolegliwości i zaburzeń może być schorzenie układu moczowego - np. nerek, nadnerczy. Zalecałbym wykonanie podstawowych badań krwi i moczu oraz USG jamy brzusznej i zgłoszenie się na wizytę u nefrologa w jak najszybszym czasie.
Pozdrawiam.