Co może dolegać, skoro od ponad miesiąca nie mam okresu?

Witam, mam problem związany z okresem. W czerwcu przyleciałam do Irlandii, siedzę tu już pół roku. Do października miałam normalnie okres. Był on nieregularny,ale był. Teraz jest koniec grudnia i nie mam okresu. W ciąży też nie jestem, zero objawów takich jak ból piersi czy krzyża. Nie wiem co mi dolega. Czy może mieć na to wpływ, tęsknota za domem, za bliskimi, stres, zmiana klimatu i przybranie na wadze? Bardzo bym prosiła o jakąś odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zatrzymanie miesiączki jak najbardziej może być związane ze zwiększonym poziomem stresu, wyczerpaniem fizycznym, czy nawet zmianą klimatu. Dlatego póki co nie ma powodów do niepokoju. Jeśli nie miesiączka nie pojawi się w perspektywie miesiąca, dwóch, powinna się Pani jednak udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!