Co może jeść dziecko cierpiące na galaktozemie?

Witam mój synek 2 miesiące cierpi na galaktozemie . niedługo będę chciała jemu rozszerzyć dietę i tu pytanie . co może jest takie dziecko a czego nie powinno zaczynając od diety dla 4 MSC dziecka

Witam
Szczegółowe wskazania powinien przekazać lekarz pediatra. Pani powinna jak najdłużej czyli do 6 miesiąca karmić dziecko specjalną mieszanką w proszku dla dzieci. Każde wprowadzanie warzyw i owoców to wprowadzanie cukrów prostych, które szkodzą dziecku. Należy poczekać z tym jak najpóźniej.

Magdalena Maciejewska
Dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu