Co może mi dolegać? Grzybica narządów płciowych?

Parę dni temu po współżyciu z moim chłopakiem zauważyłam u siebie pieczenie, uporczywe swędzenie sromu oraz białe, serowate upławy. Objawy te minęły (pozostało tylko lekkie swędzenie) po 2 dniach. Po kolejnym współżyciu mój chłopak zaczął odczuwać ból i pieczenie członka oraz pojawiły się na nim czerwone plamki i cały spuchł. Wczoraj kochaliśmy się po kilku dniach przerwy ze względu na jego dolegliwości. Podczas stosunku odczuwałam ból, który znacznie nasilił się już po. Strasznie mnie piekło i bolało zarówno wewnątrz mnie jak i na zewnątrz i bardzo spuchłam. Przy oddawaniu moczu czułam pieczenie oraz przy aplikowaniu tamponu straszny dyskomfort (czułam, że jestem tam bardzo spuchnięta). Stosuję antykoncepcję doustną, a moje dolegliwości przypadły na okres przerwy pomiędzy kolejnym opakowaniem tabletek. Bardzo proszę o informacje co to może być. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą lub bakteryjną. Aby to stwierdzić konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie dodatkowe. Warto wiedzieć, że antykoncepcja hormonalna zwiększa ryzyko występowania tego rodzaju infekcji u kobiet.
Po dokładnym rozpoznaniu zostanie zalecone odpowiednie leczenie.
Ważne jest aby leczeniem zostali objęciu oboje partnerzy, wówczas będzie ono skuteczne.
Leki dla Pani partnera mogą zostać zlecone przez ginekologa, jeśli jednak byłyby problemy to Pani partner powinien skonsultować problem osobiście z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl