Co może mi dolegać? I jak się leczyć?

Mam 28 lat, mężczyzna. Od dłuższego czasu, boli mnie brzuch, w szczególności po jedzeniu, a także zauważyłem że przy oddawaniu stolca krwawię z odbytu. Po każdym jedzeniu muszę iść do toalety, odnoszę wrażenie że pokarm przelatuje przez moje jelita (wiem, że kolonoskopia mogłaby określić co jest przyczyną krwawienia ale strasznie się tego badania boję czy jest inna możliwość przebadania?). Tym wszystkim objawom towarzyszy senność, zmęczenie, ból wszystkich mięśni i kości, w szczególności ból karku, szyi, i głowy, czasem mam bardzo mocne migreny i skoki ciśnienia, prawie do omdlenia, bole w klatce piersiowej, pękanie naczynek w oczach. Przy ostatnim EKG stwierdzono u mnie, że mam coś nie tak z jakimś płatkiem. Nie wiem czy to wszystko się łączy, ale opisałem wszystkie objawy.
28 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyna krwawienia z przewodu pokarmowego powinna zostać zawsze wyjaśniona.
Na podstawie opisu można wnioskować, że to krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Przyczyn może być wiele, należy uwzględnić np działanie niepożądane przyjmowanych leków, zmiany organiczne w przewodzie pokarmowym.

Objawy ogólne mogą być spowodowane zmniejszeniem stężenia hemoglobiny w wyniku krwawień.

Konieczna jest konsultacja gastroenterologiczna i wykonanie badania endoskopowego.