Co może mi pomóc, żeby nie mieć tak uciążliwych lęków?

witam mam 29 lat i choruje na nerwice sercową od 5 lat jak by tego było mało od ponad dwóch lat mam nerwice lękowa. i mimo leków kture przepisuje lekarz to mi nic nie pomaga .czuje ze z tygodnia na tydzień czuje się coraz gorzej nie mogę normalnie rozmawiać z ludźmi unikam sytuacji takich jak naprzyklad być w zamkniętych pomieszczeniach i tlocznych nie mogę ustac w miejscu czuje ze coś moze mi się stać że ktoś się patrzy na mnie to odwracam się boje ze żemdleje do tego mam sztywny kark gdzieś mi głowa wędruje na bok nie wiem co się dzieje ...co może mi pomóc żeby nie mieć tak uciążliwych leków?

Witam Pana,
Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często też mają uczucie
zawrotów głowy, osłabienia a czasami poczucie zbliżającego się
omdlenia, które w rzeczywistości rzadko się zdarza.
Zaburzenia lękowe, nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.
Lęk pojawiający się w zaburzeniach nerwicowych jest bardzo silny
i często trudno powiązać go z czymś, co go spowodowało,
dlatego tak trudno rozpoznać, zrozumieć i poradzić sobie
z nim bez specjalisty.
Leczenie farmakologiczne jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
ani ich konsekwencji i nie rozwiązują Pana problemów,
jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
oraz ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl