Co może mieć wpływ na moje bóle?

Witam. Mam 33 lata i od około roku mam problem z bólem w okolicach krzyża i miednicy z przodu. To uczucie sztywności i ciągnący tępy ból przy próbach pochylenia wyprostu i zaginania na boki. Mam wrażenie że bolą nie tylko mięśnie ale też kości. Często też bolą mnie mięśnie nóg i ostatnio jak wstaję rano bolą mnie stawy skokowe, tak że ciężko mi chodzić przez pierwsze kilka minut. Ból nasila się po ćwiczeniach fizycznych. Od 5 lat praktykuje regularnie jogę. Początkowo bardzo mi pomagała ale w ostatnim roku mimo ćwiczeń czuje jakbym stawała się coraz słabsza i ból sie nasila. Zaczynam popadać w depresję bo lubię aktywność fizyczną, ale często muszę z niej zrezygnować z powodu bólu. Moja praca to opiekun osób starszych. Od roku pracuje na noce. Dużo siedzę i w ostatnim roku w ogóle nie przebywam na świeżym powietrzu. Czy może to mieć wpływ na ból? Czy może wykonuje po prostu źle ćwiczenia i joga mi szkodzi. Proszę o pomoc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopeda oraz udać się na wizytę do fizjoterapeuty.