Co może osłabić skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Co obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Oczywiście poza zwyczajnym pominięciem tabletki. Mam na myśli leki i substancje które trzeba unikać?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od rodzaju tabletek które Pani przyjmuje. Osłabienie tabletek może nastąpić w czasie biegunki, stosowanie antybiotyków, paracetamolu, leków przeciwpadaczkowych a także wiele wiele innych. Przy każdej wizycie lekarskiej należy poinformować lekarza o przyjmowanej antykoncepcji. A także proszę pamiętać iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji nawet przy prawidłowym stosowaniu oraz braku sytuacji powodujących obniżenie ich skuteczności.