Co może oznaczać wynik markerów?

Witam. Jesteśmy przerażeni wynikiem markerów. 153-CEA. 2671,0 ng/Ml 145-CA 19.9. 20504,0 U/Ml To wyniki badań młodego 27letniego mężczyzny. Szukamy najlepszych klinik specjalistycznych onkologicznych. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Markery nowotworowe nie są wystarczającą metodą diagnostyczną do rozpoznania nowotworu. Przekroczenie normy może jednak nasuwać podejrzenie takiej choroby. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego lub pierwszego kontaktu, który odpowiednio ukierunkuje państwa diagnostykę i założy stosowną dokumentację. Nie do przecenienia jest też wstępna analiza stanu klinicznego pacjenta podczas badania.