Co może oznaczać agresja u 9-latka?

Witam jestem matką 9 letniego chłopca. O pewnego czasu zauważyliśmy z mężem że dzieje się z nim coś złego. Zaczyna być agresywny nie słucha i ma ciągłe pretensje. W klasie ma dwóch chłopaków z orzeczeniami jeden asparger i ADHD a drugi asparger i DDA. Są to chłopcy agresywni i nie przewidywalni. Krzywdzą inne dzieci słownie i fizycznie w tym także mojego syna. W szkole jesteśmy przekonywani że nasze dzieci powinny się dostosować i umieć sobie z tym radzić. Po wielokrotnym tłumaczeniu i rozmowach z synem że jakoś musi sobie radzić usłyszałam że on już nie chce był zrozpaczony a mi pękło serce. Poszliśmy z mężem do szkoły żeby opowiedzieć co się dzieje z naszym synem i że planujemy przepisanie go do innej ponieważ nie widzimy wyjścia z tej sytuacji. Co szkoła powinna zrobić w takiej sytuacji. Powiem jeszcze że z udziałem tych dwóch chłopców nie da się poprowadzić normalnie lekcji inne dzieci się ich boją a ja mam wrażenie że sprawa zamaitana jest pod dywan. Proszę o poradę w tej sprawie.

Szanowna Pani, dziękuję za wiadomość. Za prawdopodobne uważam, iż Państwa syn powiela zachowania innych dzieci, mogą to być zachowania niekoniecznie aprobowane społecznie. Jednakże na podstawie przytoczonych przez Panią informacji trudno rozstrzygnąć czy nie ma innej przyczyny zmiany zachowania syna. Bardzo często za zdarza się, iż trudności występujące u dziecka są objawem doznanej straty, choroby kogoś bliskiego czy też innych sytuacji kryzysowych w życiu. W celu właściwego określenia podłoża trudności sugerowałabym odbycie psychologicznej konsultacji. Pozdrawiam