Co może oznaczać bardzo wysoki wynik CA po ekstrakcji zęba?

Tydzień po wyrwaniu zęba ze stanem ropnym zrobiłam CA125 i dzisiaj otrzymałam wynik CA 125 - 308,3. Bardzo się tym przeraziłam bo robiłam go również w zeszłym roku i wynosił najpierw 68, 80, 160. Mam 42 lata jestem 18 lat po przeszczepie nerki.Jestem pod kontrolą lekarza ginekologa i on nie widzi zmian w badaniu usg .

Utrzymywanie się CA-125 na stałym poziomie lub wzrost stężenia CA-125 może świadczyć o obecności pozostałości guza pierwotnego lub o pojawieniu się przerzutów.Wynik CA - 125 jest bez związku z ekstrakcją zęba.