Co może oznaczać bezsenność, nerwowość i obniżenie nastroju?

Witam. Mialem problem z alkoholem. Nie pije już 2lata i 7 miesięcy. Prowadze własną. Dzialalnosc zajmuje sie tynkami gipsowymi. Rozwinęło się. Dobrze. Ale mam problem ze sobą bezsenność. Nie spie caly tydzień i nie czuje zmęczenie zajść nastepny jest lepiej i znowu niespie. Jestem bardzo nerwowy. W pracy robie tyle metrów co brygada 3 osobowa bez poprawek. Postawilem dla nas nowy dom sam wciagu 10 miesięcy wogole nic mnie nie cieszy od roku się nie usmiecham. Schudłem 15kg i caly czas pedze ale i tak brakuje mi czasu. Nocami robie w garażu. Niedziela tez pracuje pieniądze oddaje żonie nie lubie ich miec. Jak tak dalej pójdzie dojdzie do rozwodu mam dwoje dzieci tez malo spedzamy czasu. W pracy jestem chamem nie potrafię rozmawiać z ludzmi z żoną tez. Jestem niezadowolony mimo ze jest ok. Co robic jak żyć? 6 rano jestem w pracy a do 22 pracuje.

Witam
Jak żyć? ZWOLNIĆ! Pana żona i dzieci Pana potrzebują. Proszę iść do psychiatry, przepisze coś na sen, zachęci do zmiany trybu życia. Trzeba zrobić badania, by wykluczyć choroby, skoro schudł Pan tak dużo. Warto podjąć psychoterapię, by zobaczyć przed czym tak Pan ucieka w tą pracę. Kiedyś szukał Pan pocieszenia w alkholu, teraz w pracy. Szkoda.
Życzę wszystkiego dobrego!

Witam Pana,
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji nadmierna
nerwowość, napady złości i agresja są reakcją obronną ludzkiej
psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.
Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Opisane przez Pana objawy z pewnością mają podłoże
emocjonalne, to znaczy, że są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje,
stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Prawdopodobnie cierpi Pan na zaburzenia depresyjno-nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby jak najprędzej
rozpoczęła Pan leczenie, psychoterapię.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia, z którymi Pan się
zmaga, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska Pan
równowagę wewnętrzną, zdobędzie Pan umiejętność
radzenia sobie z emocjami, ze stresem i trudnymi
sytuacjami, a także odzyska Pan radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl