Co może oznaczać białe zabarwienie warg sromowych?

witam, Moje wargi sromowe wwewnętrzne zmieniły kolor na biały, odczuwam swędzeie, nie zuważyłam żadnych guzków i ran krwawiących. Byłam u ginekologa czekam na pobranie wycina, bo się czy to może być rak sromu lub inny

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to leukoplakia, czyli rogowacenie białe sromu. Nie jest to rak, ale zmiana, która może predysponować do wystąpienia zmian nowotworowych. Proszę spokojnie poczekać na pobranie wycinka i na wynik hist-pat. - wtedy będzie wiadomo czym jest ta zmiana i będzie można zastosować odpowiednie leczenie.