Co może oznaczać biały nalot na języku u 3-letniej córki?

Witam mam pytanie u mojej 3 letniej córki pojawił się biały nalot na języku I ciągle go ma, nie schodzi. Pytałam pediatry powiedziala że to nie jest grzybica czy to stan normalny u dziecka?? . Corka codziennie rano i wieczorem je kasze czy może to być od mleka czy raczej nie? Proszę o radę bo troszku martwi mnie to

Lek. Paweł Szadkowski

Rzeczywiście taki nalot może wskazywać na grzybicę, ale skoro lekarz to wykluczyła, może córka oddycha przez usta - to prowadzi do wysychania języka i pojawienia się białego nalotu, np. przerost migdałka gardłowego. Proszę również ocenić język po pełnej higienie jamy ustnej (po umyciu zębów i języka) - po jedzeniu kaszki rzeczywiście język może wydawać się obłożony.