Co może oznaczać ból brzucha podczas wypróżniania się u dziecka?

Mój 3letni syn robi kupy do 3,4 razy dziennie. Mają różny kolor, oststnio zdazyło się że były całkiem jasne, albo dwukolorowe. Przeważnie maja konsystencję zbitej papki ale i też często bywają luźne. Ostatnio narzeka na ból brzuszka podczas oddawania stolca. Pije jeszcze 2 razy dziennie mleko modyfikowane. Nie miał robionych testów na alergie. Często choruje. Co to może oznaczać?

Możliwa nietolerancja pokarmowa, w tym wieku dziecko nie musi już pić 2x dziennie mleka modyfikwoanego, proponuje normalną zbilansowaną dietę.Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.