Co może oznaczać ból gardła i ucha z prawej strony?

Od ok.tygodnia boli mnie gardło z prawej strony i ucho do tego wczoraj wyszła mi jakby afta na policzku w środku i na podniebieniu gardło boli przy przełykaniu i nie tylko. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to infekcja, wirusowa lub bakteryjna. Gdyby objawy nie ustępowały proszę się udać do lekarza rodzinnego w celu zbadania i włączenia leczenia.