Co może oznaczać ból głowy w jednym miejscu?

Od dwóch dni czuję delikatny ból głowy w jednym konkretnym miejscu, po lewej stronie od czubka głowy. Ból jest punktowy (określiłbym to jako igiełka), słaby, kłujący. Pojawia się na chwilę i znika, kilka-kilkanaście razy dziennie. Nie mam żadnych innych problemów, czy to ze wzrokiem, czy ze sztywnością karku, nudnościami itp. Nie mam też powiększonych węzłów chłonnych, temperatura w normie. Po jakim czasie zgłosić się do lekarza, jeśli ten ból nie ustąpi? Czy zastosować leczenie w postaci środków przeciwbólowych, czy lepiej po prostu odczekać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli po dwóch tygodniach dalej będzie się utrzymywać, wskazana kontrola u lekarza.