Co może oznaczać ból i zgrubienie na prawej piersi?

Witam mam 21 lat i od pewnego czasu boli mnie prawa pierś nawet gdy jej nie dotykam. Wyczułam tam dość spore zgrubienie, guzek nie wiem jak to opisać. Jestem 2 dni przed miesiączką i nigdy wcześniej nie wyczułam w niej zmian. Trochę się martwię bo zawsze jakieś 1,5 tygodnia przed okresem bolały mnie obie piersi a od 2-3 miesięcy w ogóle nie bolą a w tym miesiącu wyczułam tą zmianę. Proszę o pomoc. Co to może oznaczać ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z chirurgiem - specjalista chorób piersi oraz wykonać USG piersi.