Co może oznaczać ból kolan u 20-latki?

Od kilku dni bolą mnie kolana. Nie jest to duży ból ale przeszkadza. Najpierw zaczęło boleć mnie jedno kolano a od wczoraj też drugie. Nie ma jednego określonego miejsca bólu bo boli mnie raz z jednej strony kolana a raz z drugiej. Towarzyszą temu czasem chwilowe bóle troszkę ponad kolanem, uczucie napięcia tylnej części ud i łydek. Mam też dziwne uczucie kiedy mam zgiętą nogę i chcę ją wyprostować odczuwam jakby zahaczanie, zawadzanie czegoś w kolanie i chrupanie. Zanim kolana zaczęły mnie boleć chrupały (i nadal chrupią) przy zginaniu ich np. przy robieniu zwykłych przysiadów i nie wiem czy jedno z drugim może się łączyć ale naprawdę jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Jestem człowiekiem lubiącym ćwiczyć i uprawiać sport. Niestety teraz zaprzestałam to robić ponieważ nie wiem co mi dolega i nawet nie jestem w stanie. Zanim zaczęły mnie boleć dużo ćwiczyłam właśnie i tak samo zastanawiam się czy to nie może przez to . np. przez rozciągnięcie lub przeciążenie kolan ćwiczeniami. Byłam na prześwietleniu lewej nogi, niestety wyniku jeszcze nie ma. Nie mam pojęcia co mi dolega i niepokoi mnie to cały czas i jest to bardzo bardzo uciążliwe ponieważ tak samo jest mi źle chodzić.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć