Co może oznaczać ból okolicy pachy?

Ból w okolicy pachy. Dzień dobry. Od ponad 10 miesięcy boli mnie okolica lewej pachy (na zgięciu), ból nie jest zbyt uciążliwy, dlatego go bagatelizowałam. Pojawia się głównie przy podnoszeniu ręki w górę lub po noszeniu zbyt ciężkich rzeczy oraz w nocy. Zauważyłam również, że ból pojawia się głównie na weekendy, a przez pozostałe dni odpuszcza, aż całkiem znika, by na weekend znów się pojawić. Być może dlatego, że pracuję w soboty i niedziele. Do tego gdy pojawia się ból nie jestem w stanie unieść dłoni w górę, zgiąć jej i podrapać się po prawej łopatce (chodzi mi o zrobienie takiego ćwiczenia rozciągającego), nie jest to jednak spowodowane zbyt dużym bólem, raczej coś jakby blokowało mi rękę przed tym ruchem. Gdy natomiast ból nie występuje spokojnie mogę zrobić to ćwiczenie. Chciałabym wiedzieć, czym to może być spowodowane. Czy to może być rak płuca? Ostatnio stwierdzono go u wujka, jego również bolało ramie, ale głównie wtedy, gdy się schylał.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć