Co może oznaczać ból płuc po paleniu?

Dzień dobry! Zwracam się z problemem, który jest ze mną od dzisiejszego dnia. Jestem osoba niepalącą ale w ciagu 9 dni wypaliłam ok 2 paczki papierosów. Po dwóch dniach od ostatniego palenia dokucza mi ból płóc. Przy normalnym oddychaniu nie jest to jakoś uciążliwe ale strasznie mnie płóca bolą przy kaszlu, który również się dzisiaj pokazał. Moje pytanie jest takie czy powinnam się tym przejmować i czy należy zgłosić się z tym do lekarza?

Lek. Michał Lenard

Zapewne dym tytoniowy podrażnił śluzówkę Pani dróg oddechowych. Objawy powinny same ustąpić. Jeżeli przez tydzień tak się nie stanie, będzie trzeba zgłosić się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam!