Co może oznaczać ból podczas zaciskania odbytu?

Dokładnie 2 dni temu pojawił się niewielki ból na odbycie od strony zewnętrznej, objawia się tylko podczas zaciskania odbytu. Pojawiła się też gruzdka. Nic nie krwawi i nie krwawiło Po prostu grudka sprawiającą ból przy zaciskaniu odbytu. Ból się nasila, teraz już boli przy siadaniu. Czy to moze być cokolwiek poważnego? Internet podpowiada że to wirusowe, podobne do zajadów, które czasem na wargach powstają.

Niestety, by odpowiedzieć na Pana pytanie trzeba obejrzeć zmianę. Proponuję wizytę u lekarza POZ lub chirurga. Pozdrawiam.