Co może oznaczać ból stawu palca wskazującego?

Witam, 40 latek prosi o pomoc. Od ok. 3 miesięcy boli mnie (dosyć mocno), od dolnej strony, staw palca wskazującego lewej dłoni (trzeci). Dzieje się tak tylko wtedy, kiedy wyciągnę go w górę, próbuję zwinąć lub nacisnę drugą ręką. Ortopeda stwierdził, że to od zbyt długiego trzymania palca na klawiaturą. Reumatolog nie był w stanie powiedzieć jaka może być przyczyna. Dodam jeszcze, że od podobnego czasu mam problem z bolącymi stawami bioder (od zewnętrznej strony), jednak nadal bez diagnozy (HLA-B27 ujemne). Pod linkiem RTG dłoni, na którym widać również dwie "kulki". Ból występuje właśnie w miejscu tej "kulki". Z kciukiem jednak wszystko jest ok, a tam też to jest. Przy okazji zamieszczam również RTG bioder. Lewa dłoń: https://images90.fotosik.pl/164/b4bc41afb1f7fab5.jpg Biodra: https://images92.fotosik.pl/165/bc6fc61e35154d05.jpg

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazane jest wykonanie usg stawu i określenie czy coś jest nie tak , rtg dłoni jest nieprawidłowo wykonane do oceny reumatologicznej poza tym zależy wykonać zdj porównawcze obu rak , rtg bioder nie włącza się