Co może oznaczać ból szyi z tyłu?

dzien dobry,napisze co distalam w opisie,wielopoziomowe zmianyod c3 do th1zodczynami osteofityczno-zwyrodnieniowe na krawedzi wwtrzonowze zniesieniem lordozy szyjnej u dolu.niewielkie zmiany w obrebie stawow m/kregowych odc,srodkowego,,OSTATNIO bardzo boli mnie szyja z tylu,

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe. Powinna pani udać się do swojego lekarza prowadzącego (neurologa/ortopedy), który poprowadzi pani leczenie (zależeć będzie od pani stanu klinicznego i dotychczas stosowanej terapii). W ChZSK stosowane jest postępowanie niefarmakologiczne (w tym fizjoterapia) oraz farmakologiczne (najczęściej NLPZ). Może pani spróbować pomóc sobie maściami p/bólowymi do czasu wizyty u lekarza.