Co może oznaczać ból w lewej piersi?

Witam!

Mam 32 lata. Dwa miesiące temu stwierdzono u mnie guzek w prawej piersi na godzinie 10. Lekarz określił, że to może być węzeł chłonny, ale ze znakiem zapytania, wielkość 3x6 mm kształtu owalnego. Zalecił kontrolę za 6-miesięcy. Od dwóch tygodni odczuwam rwący ból w prawej piersi, który promieniuje pod pachę. Mam pytanie czy powinnam się zgłosić do lekarza w trybie pilnym, czy może to być coś poważnego.

Bardzo proszę o odpowiedź.

32 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Z opisu charakteru bólu można twierdzić, że jest to prawdopodobnie nerwoból, czyli ból wynikający z podrażnienia nerwów międzyżebrowych (nerwy które odpowiadają za czucie skórne w okolicach klatki piersiowej). Nerwoból może być spowodowany rożnymi przyczynami - noszeniem ciężkich zakupów, przebywaniem długo w jednej pozycji lub innymi sytuacjami w których dochodzi do nadmiernego obciążenia kręgosłupa piersiowego. Guzek piersi, zwłaszcza tak niewielkich rozmiarów raczej na pewno nie jest przyczyną Pani dolegliwości.

Skoro dolegliwości trwają już 2 tygodnie, warto odwiedzić lekarza, który zbada Panią i zaleci leczenie (zwykle wystarcza kilkudniowa kuracja lekami przeciwbólowymi i rozluźniającymi mięśnie). Warto także pokusić się o wykonanie rentgena klatki piersiowej, aby sprawdzić, czy nie ma Pani zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Wczesne rozpoznanie tego typu zmian daje szansę na walkę z nimi i nie pogłębianie się choroby. Proszę zadbać poza tym o noszenie wygodnego stanika, nie obciążanie kręgosłupa i ćwiczenia fizyczne (najlepszy pilates, joga).

Pozdrawiam serdecznie!