Co może oznaczać bolesny w dotyku guzek w uchu oraz powiększone i bolesne okoliczne węzly chłonne?

Witam. Co może oznaczac bolesny w dotyku guzek w płatku ucha, oraz powiekszone i bolesne okoliczne wezly chlonne szyjne tylko po tej stronie co guzek?

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam udanie się do lekarza. Prawdopodobnie jest to pewnego rodzaju ognisko infekcyjne, wymagające przepisania antybiotyku. Pozdrawiam i życzę zdrowia.