Co może oznaczać brak miesiączki pół roku po porodzie?

witam, mam pytanie, otóż pół roku po porodzie nie dostałam okresu nadal ale karmię tylko piersią.. nie ukrywam ze obawiam się o kolejną ciążę, dzisiaj miałam stresująca sytuacje i od razu poczułam bol w jajnikach.. czy to normalne przy stresie czy mam się obawiać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Cykle po porodzie mogą być nieregularne, tym bardziej że karmi pani piersią, jeśli jest obawa o kolejną ciążę można rozważyć antykoncepcje. Sugeruję wizytę kontrolną u ginekologa.
Pozdrawiam