Co może oznaczać brak ochoty na seks?

Witam mam 31 lat i problem z seksem. Od początku ten temat jakoś mocno mnie nie interesował . Mój mąż był moim pierwszym partnerem i na początku jakoś to jeszcze było. A teraz od dłuższego czasu nie mam ochoty na seks , często jest tak że robię to z obowiązku i czekam aż stosunek się skończy. Wiem że to krzywdzące dla mojego męża i staram się udawać że nie jest to z przymusu ale nie czerpie z tego przyjemności. Tak samo jest z pieszczotami często ich unikam i marzę żeby stosunek odbył się szybko. Mój mąż nie naciska i nie zmusza mnie do niczego ale wiem że dla niego to ważna sfera . Jak mogę sobie pomóc by nie był to tylko przykry obowiązek?

Dzień dobry!

Aby odpowiedzieć na Pani pytanie, konieczne jest głębsza analiza i ustalenie przyczyn, mechanizmów Pani niskiego zainteresowania i braku przyjemności ze współżycia. Każdy człowiek i każda historia jest inna. Takich możliwych przyczyn jest bardzo wiele - od chorobowych, leżących w stanie zdrowia somatycznego, przez związane z cechami osobowości, dotychczasowymi doświadczeniami, np. przyjętą edukacją seksualną, atmosferą domu rodzinnego w tym zakresie itp., po związane z osobistymi preferencjami i orientacją seksualną, czy relacją z małżonkiem. Niski popęd seksualny może być też prawidłową (mieszczącą się w normie) cechą indywidualną, niezależną od innych okoliczności.

Dopiero po takiej głębszej refleksji możliwe już planowanie dalszych kroków, jak postępować, aby sytuacja była dla obojga Państwa możliwie najmniej trudna.

Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem lub seksuologiem.

Pozdrawiam!