Co może oznaczać brak ochoty na seks u partnera?

Witam Mój partner stracił ochotę na seks ze mną. Ja mam 22 lata a mój partner 24. On tłumaczy to tym, że czasem nie mam ochoty na kochanie się z nim po tydzień. Ale on stracił na to ochotę w ogóle. Co mam z tym zrobić. Czy on mnie zdradza? Czy nasz związek stoi pod wielkim znakiem zapytania? Ps. Od 3 miesięcy jesteśmy zaręczeni.

Dzień dobry!

"Brak ochoty na seks" może wynikać z bardzo wielu źródeł. Każdy człowiek i każda historia jest inna.

Może być oznaką chorób, pogorszenia stanu zdrowia. Może wynikać z ogólnie niskiego libido - co nie jest zaburzeniem, tylko cechą indywidualną każdego człowieka. Może wynikać z preferowania innych form zaspokajania seksualnego (np. masturbacji, pornografii itp). Może być formą szantażu, dominacji w związku poprzez "zarządzanie" częstotliwością współżycia.

Aby głębiej zastanowić się, jak jest w Państwa przypadku, konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!