Co może oznaczać brak śluzu płodnego?

Witam, mam problem. Otóż nie mam śluzu płodnego (a kiedyś było go bardzo dużo) w dni płodne i w tym czasie jest bardzo sucho, choć nie powinno. Zaczęłam brać wiesiołek i troszkę się poprawiło, ale nieznacznie. Cykle mam krótkie, bo 23-dniowe, owulacja też się nie pojawia jak powinna, a właściwie to sama nie wiem, kiedy ją mam. Czy to ma coś wspólnego z jajnikami? A może z hormonami?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli zauważyłaś zmiany w swoich dotychczasowych cyklach - długość ich trwania, obfitość krawienia, zmiana charakteru śluzu, warto zgłosić się do lekarza ginekologa i wyjaśnić ich przyczynę - wykona on niezbędne badania, wyjaśni przyczynę tych zmian a także może odpowiedzieć na pytanie czy Twoje cykle są owulacyjne czy nie - bez badania i dokladnego wywiadu, za pośrednictwem forum nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam.