Co może oznaczać ciągłe podejrzenie, że mąż mnie zdradza?

Witam, mam problem z diagnoza swojej psychiki. Problemy moje zaczely sie od mlodych lat, przez dluzszy czas mialam z tym spokój, az do teraz kiedy wyszlam za mąż, zaczelam się bać ze maz mnie. Oczywiscie daje pewne oznaki np. Oglada pokryjomu jakies filmiki z kobietami, oglada sie za innymi kobietami w moim towarzystwie, mam jakies omamy ze nawet wroci do matki swojego dziecka. Dodam tylko ze bylam zdradzana juz z moim ex ktory robil to rok czasu udajac kochanego mężczyznę, mam wrazenie ze moj maz caly czas spozno wraca z pracy bo jest u innej, czy tez casami nie wraca na noc bo twierdzi ze nie chce bo sie kłócimy. Boje sie go stracic. Przez ostatni rok walczylismy bo pil alkohol, nie wracal na noc wojny w domu straszne póki sie zaszyl teraz jest spokój ale mam leki ze znowu zacznie. Proszę mi powiedziec czy to jest

Dzień dobry,
Sądzę, że w takich okolicznościach Pani nadmierna podejrzliwość mieści się w normie i nie jest oznaką np. rozwijającego się zaburzenia psychicznego. Jeśli jednak czuje Pani, że obawy te stają się nadmiarowe i obciążają Panią emocjonalnie to warto skorzystać z pomocy specjalisty. Doradzałabym rozmowy z mężem o problemie, gdyż być może mogłyby one Panią uspokoić. W przypadku wątpliwości warto pytać wprost np. czy ogląda filmiki z kobietami i co to za nagrania. Dobrym rozwiązaniem byłoby również szukanie pomocy u psychologa psychoterapeuty, który stanowiłby dla Pani wsparcie. Polecam także terapię par, gdyby trudności te się nasiliły. Niestety nie powiem Pani, czy podejrzenie zdrady jest słuszne czy to tylko Pani lęki. Pani partner jest jedyną osobą mogącą rozwiać wątpliwości i skutecznie Pani pomóc. Z pewnością kobieta zdradzana w jednym związku nosi potem w sobie obawę ponownej zdrady nawet w sytuacji, gdy obecny partner nie dawałby jej powodów do podejrzeń. Mam nadzieję, że skorzysta Pani z pomocy specjalisty lub sama upora się z problemem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/