Co może oznaczać ciągły świąd skóry?

Witam, mam taki problem że od okolo dwóch tygodni swędzi mnie całe ciało. Jest to o tyle dziwne, że w trakcie całego dnia mam kilka poważnych "napadów" swędzenia, które są tak silne, że drapać muszę się dosłownie cały czas bo jak przestanę to swędzi odrazu.. Takie swędzenie mija po około 10 minutach (przestaje swędziec nagle, jakby ktoś momentalnie dołączył prąd). Po jakimś czasie (10-30 minut) swędzenie wraca ale w innym miejscu na ciele (nie w tym samym co wcześniej). Lekarz pierwszego kontaktu powiedział że mam przestać się drapać i to przejdzie bo jest to (pokrzywka idiocośtan). Ale swąd jest tak silny że aż parzy mnie całe ciało i najchętniej to mógłbym wyciąć kawałek skóry z ciała w miejscu gdzie mnie swędzi. Zmieniłem żele pod prysznic na antyalergiczne oraz szare mydło. Nie mam wysypki ani czerwonych miejsc. Swąd pojawia się wszędzie. Nogi, głowa, szyja, kark, łokieć, plecy, ręce... Dodatkowo, od czasu kiedy zauważyłem swędzenie mam dziwny problem z rękami, palcami. Kiedy lekko się nimi uderz lub nawet mocniej coś scisnę to po chwili miejsce które narażone było na większy nacisk boli mnie bardzo mocno.. (Tak jakby bolały mięśnie lub nawet kości) Nie musze nawet się mocno wysilać aby to odczuć, wystarczy mocniej złapać kubek z piciem.. Proszę o pomoc... boję się że to coś poważnego. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Może pan wykonać podstawowe badania laboratoryjne np. morfologia krwi z rozmazem, glukoza na czczo, bilirubina całkowita, kreatynina, TSH. Pomogą wyjaśnić ewentualne przyczyny świądu. Może pan również sprawić reakcję na leki przeciwhistaminowe, czy polidokanol 3% w kremie lub olejku do kąpieli (jeśli przyczyna świądu miałaby mieć przyczynę alergiczną). Najlepiej żeby pani leczeniem i diagnostyką pokierował lekarz prowadzący.