Co może oznaczać ciemnozielony stolec w 31. tyg. ciąży?

Jestem w 31 tyg ciąży. Od kilku dni mój stolec ma kolor ciemno zielony. Przyjmuje Rovamycyne 3×1,magnez 4×1, nospe 3×1, folik,acard 1×1. Od ok 4 miesięcy. Dopiero teraz kolor się zmienił. Czym to może być spowodowane? Czy jest się czym niepokoić?

Lek. Michał Lenard

Zielona barwa stolca wskazuje na obecność w nim żółci. Może być to spowodowane zbyt szybkim pasażem jelitowym, lub zaburzeniem flory bakteryjnej jelit. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, wskazane będzie wykonanie badania kału. Pozdrawiam!