Co może oznaczać cienki stolec?

Witam. Mam 28 lat. Co jakiś czas zaczął mi się cienki stolec... ok miesiąca temu był przez parę dni strasznie cienki, potem ustąpił. I wrocil chyba do normalnych rozmiarow. Teraz znów się to pojawiło... . Co to moze być?

Lek. Paweł Szadkowski

Może świadczyć o takich schorzeniach, jak: rak jelita grubego, stany zapalne przebiegające z dużym obrzękiem, zmiany bliznowate i pozapalne odbytu, duże guzki krwawnicze (tzw. hemoroidy). W Pana wieku najczęstszą przyczyną są właśnie guzki krwawnicze. Gdyby takie objawy nie ustępowały, warto się udać do lekarza w celu zbadania.