Co może oznaczać częsta biegunka?

Od kilku miesięcy mam dziwne, papkowate stolce. W grudniu miałam bardzo stresujący czas. Odczuwałam duszności, bóle w klatce piersiowej, bardzo szybki puls. Trochę minęło jednak w kutym po wcześniejszej stresowej sytuacji dostałam biegunkę. Bardzo się tym zestresowałam po czym kompletnie nie miałam apetytu, ciagle chodziłam z tym dziwnym uczuciem stresu. Miałam biegunki prawie dzien w dzień. Później sytuacja trochę się uspokoiła jednak od tamtej pory zawsze po przebudzeniu muszę skorzystać z toalety. Stolec zwykle jest papkowaty, czasem jest biegunka. W nocy mam spokój, po południami raczej tez. Do tego często się denerwuje, jestem drażliwa. Poza tym nie czuje się zle ale strasznie boje się ze mam raka jelita lub jakies polipy. Proszę o radę.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą być związane z zespołem jelita drażliwego. Aby to stwierdzić należy wykluczyć inne przyczyny takich dolegliwości jak jakieś przewlekłe zakażenia, choroba Leśniowskiego-Crohna itp. W tym celu powinna Pani zgłosić się do lekarza.