Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać częste wypróżnianie się?

Witam,od dłuższego czasu nieustannie mam parcie na stolec,wcześniej nie miałem takich objawów, wypróżniałem się rano i miałem cały dzień spokoju, teraz w przeciągu godziny w toalecie ląduje 3 razy,po obiedzie maksymalnie 15 min mogę wytrzymać i znowu muszę pójść się wypróżnić raz lub dwa.Często zdarzają mi się myśli że bardzo muszę do toalety,kiedy w niej się znajduję odechciewa mi się.... wydaję mi się że ma to podłoże psychologiczne,przeprowadziłem się do innego miasta i nagle zaczęły się ciągle pojawiać myśli że chce mi się do toalety... mimo że nie stresuję się , prowadzę spokojne życie.Co mógłbym zrobić aby się takich myśli pozbyć lub może usprawnić pracę jelit ? P.S Zazwyczaj stolce są bardzo luźne , w formie biegunki.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Możliwe, że objawy mają podłoże psychogenne, ale powinno się wykluczyć również przyczyny organiczne. Sugeruję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który zleci Panu odpowiednie badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy